نقش مبلمان اداری در محیط کار

نقش مبلمان اداری در محیط کار

افراد شاغل ساعات زیادی در طول شبانه روز را در محیط کار خود می گذرانند بنابراین لازم است محل کارشان به اندازه کافی راحت باشد . یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در دفتر کار شما نوع مبلمان است , مبلمانی که هر شرکتی در مجموعه خود به کار می برد از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که هم تاثیر زیادی در نظر مشتریان و مخاطبانشان دارد و هم نقش مهمی در احساس راحتی کارمندان و کارکنان مجموعه .

عوامل تاثیر گذار در انتخاب مبلمان

  • انتخاب نوع مبلمان به پست و مقام هر یک از کارمندان مجموعه بستگی دارد , مهم ترین سمت هر مجموعه ای مدیریت است . مبلمان قسمت مدیریت کاملا خاص و متناسب با آن پست طراحی و تولید می شود چرا که نقش مهمی در اعتبار و شهرت یک شرکت دارد .
  • ابعاد و متراژ مجموعه ها نیز تاثیر زیادی در انتخاب نوع مبلمان دارد , مبلمانی که جای بیش تری اشغال می کنند همانند مبلمان کلاسیک مناسب برای محیط های کوچک با متراژ پایین نیست در این موارد باید از نوع مبلمان مدرن استفاده شود .
  • دکوراسیون و به طور دقیق تر انتخاب مبلمان بر اساس سلیقه ی مدیران مجموعه ها صورت می پذیرد , برخی از مدیران برای افزایش بازدهی شرکت خود به هنگام خرید و یا تعویض مبلمان با کارمندان و همکاران خود مشورت می کنند و تجهیزات را متناسب با نیاز آن ها تهیه می کنند .
  • یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب مبلمان نوع فعالیتی است که در مجموعه صورت می گیرد , مبلمان هر قسمت از مجموعه با یکدیگر متفاوت هستند . به طور مثال مبلمان به کار رفته در اتاق های کنفرانس و همایشات با مبلمان قسمت کارمندان متفاوت است , این تفاوت در نوع میز و صندلی ها و دکوراسیون اتاق هاست .

به طور کلی می توان گفت که برای افزایش بازدهی یک مجموعه بایستی مبلمان مناسبی به کار گرفت , کارمندان هر اندازه که در محیط کار خود احساس راحتی بیش تری کنند وقت و انرژی بیش تری را برای انجام امور صرف می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *